HotSpot USB/Bluetooth Digital Voice

Nowa zabawka dla konstruktorów - HotSpot do Digital Voice !!!


Urządzenie kompaktowe, uniwersalne z własnym źródłem zasilania i komunikacją bezprzewodową z komputerem.

Z oprogramowaniem mojego autorstwa pracuje w modzie D-star. W pełni kompatybilny z programami innych autorów - pracuje również w modach cyfrowych D-star, DMR i C4FM w sieciach Dplus, Xref, CCS, Brandmeister, DMR+, YSF, FCS.

Zasilany z akumulatora zamontowanego wewnątrz, który jest ładowany poprzez złącze USB, również podczas pracy urządzenia - prąd ładowania w zależności od zastosowanego akumulatora i stopnia jego rozładowania maksymalnie do 500mA. Pobór prądu podczas pracy bez prądu ładowania: w stanie czwania - 50mA, podczas odbioru - 70mA, podczas nadawania - 80mA.

Hotspot został już zbudowany przez kilku krótkofalowców, przeszedł pozytywnie testy i posiada zgodnie z uwagami konstruktorów naniesione poprawki usprawniające jego funkcjonowanie.Składa sie z następujących bloków funkcjonalnych:

przetwornica - Microchip

stabilizacja - Microchip

układ ładowania - Linear Technology

układ łączności USB - FTDI

układ łączności Bluethoot - HC06

procesor sterujący - Atmega

blok w.cz - mikro transceiver firmy Analog DeviceZaprojektowany z elementów powszechnie dostępnych w oparciu o fabryczną płytkę PCB do umieszczenia w estetycznej obudowie.

W załączeniu dkumentacja:


schematpłytka PCB 

 

Wykaz elementówKluczowe elementy możemy kupić tutaj:


ADF7021BCPZ - zamawiamy jako sample

 

TCXO

 

Konwerter poziomów


Moduł Bluetooth HC06 dostępny na allegro.

Moduł BT należy przeprogramować przed wlutowaniem w PC przy pomocy konwertera USB/TTL.

Należy zmienić nazwę na BlueStack, oraz prędkość na 115200 (polecenia: AT+NAMEBlueStack oraz AT+BAUD8)


Dioda dwukolorowa najlepiej czerwono - zielona musi mieć wspólną anodę.

 

 

 

Oprogramowanie do procesora z emisją D-star mojego autorstwa


W celu pracy w innych modach niż D-star należy wgrać do procesora atmega328 przy pomocy programatora ISP lub po wcześniejszym zainstalowaniu bootloadera przez USB firmware używane do projektu dvmega w wersji na arduino uno. Fussbity w procesorze ustawiamy na h-DE l-FF e-05.


Pracuje z komputerami PC, Raspberry PI, tabletami, telefonami komórkowymi, z oprogramowaniem Windows, Linux, Android. (Dstarrepeater, BlueDV, MMDVM)


 


Dostępna jest też wersja w postaci płytki PCB na złącze GPIO w Raspberry Pi

Płytki PCB do budowy HotSpota dostępne.

Wszelkie pytania via email lub telefonicznie 514145525Pragnę zwrócić uwagę, iż mimo stosowania bardzo dobrej jakości generatora TCXO 2.5ppm istnieje często rozbieżność częstotliwości pomiędzy HOTSPOT-em a radiem DMR, co przy pracy simpleksowej (brak korekty parametrów szczeliny czasowej tak jak to jest w przemiennikach) powoduje pogorszenie jakości transmisji, przerwy w niej lub calkowity brak. Tak jak w każdym tego typu urządzeniu (DV4mini, DVMEGA, OpenSpot) należy w oprogramowaniu ustawić ofset częstotliwości lub w radiu skorygować częstotliwośc nadajnika i odbiornika. Dotyczy to zarówno opropgramowania MMDVM, jak i BlueDV dla windows i androida. Ustawienie ofsetu jest również zależne od temperatury zarówno HotSpota jak i radia DMR, szczególnie gdy przewozimy te urządzenia w samochodzie gdzie wachania temperatur są znaczne zarówno w lecie jak i zimie. Objawy braku ustawienia odpowiedniego ofsetu to zniekształcony sygnał, audio, całkowity lub częściowy brak dekodowania sygnału nadawanego przez hotspota.

Opis będzie sukcesywnie rozwijany.

 

 

 

 

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.12
1,838,451 Unikalnych wizyt